Adana - MR İşletme Hizmetleri

Adana Entegre Sağlık Kampüsü

Adana Entegre Sağlık Kampüsü 2003 yılında Türkiye Sağlık Bakanlığı tarafından başlatılan Sağlıkta Dönüşüm Programı kapsamında Türkiye’nin 22 farklı kentinde inşa edilecek olan 30 sağlık tesisinden bir tanesidir. Proje 2013 yılı Haziran ayında Sağlık Bakanlığı ile bu projenin hayata geçirilmesi amacıyla kurulmuş olan özel amaçlı bir kurum olan ADN PPP Sağlık Yatırım A.Ş. arasında akdedilen bir PPP (Kamu Sektörü-Özel Sektör Ortaklık) anlaşması kapsamı altında hayata geçirilmektedir. Bahsi geçen özel amaçlı kurum söz konusu anlaşma kapsamında 28 yıllık proje süresi boyunca yeni sağlık tesisinin ayrıntılı tasarımından, inşaatından, donatılmasından, finansmanından ve bakımından sorumlu iken sağlık hizmetlerinin sunumu ise Sağlık Bakanlığı’nın sorumluluğunda olacaktır. 28 yıllık proje süresinin sonunda tesis Sağlık Bakanlığı’na devredilecektir.

MR, bu özel amaçlı kuruma yönetim danışmanlığı hizmeti verecek; inşaat, operasyonel, mali ve idari, insan kaynakları ve sekretarya gibi konuları içeren tüm yönetim hizmetlerinin sağlanmasından sorumlu olacaktır.

Proje Detayları
KONUM
Adana / Türkiye
SÖZLEŞME TÜRÜ
PPP (Kamu Sektörü-Özel Sektör Ortaklığı)
İNŞAAT ALANI
539.824 m2
YATAK KAPASİTESİ
1.550
Toplam 1.550 yatak kapasitesine sahip,

olacak olan Adana Entegre Sağlık Kampüsü, Adana ve çevresindeki illerde yaşayanlara hizmet edecektir. Proje ile ilgili detaylı bilgilere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

www.pppadanahastanesi.com
adana6
adana5
adana4
adana3
adana2
adana1